گوشی های انعطاف پذیر

مجله علم و فناوری
گوشی های انعطاف پذیر

کمپانی کوچکی در شهر فرمونت کالیفرنیا به نام رویال (Royole) به تازگی سعی در براورده کردن این آرزو یعنی تولید گوشی های انعطاف پذیر کرده است. آنها توانسته‌اند صفحات OLED بسیار نازکی تولید کنند که حدودا ۰.۰۱ میلیمتر ضخامت دارد. این صفحه می‌تواند کاملا خم شود و حتی در باد هم موج بگیرد...

این صفحه‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا در صورت نیاز گوشی را بر روی مچ دست خود خم کنید. در هر صورت هنوز تنها نسخه‌ای آزمایشی و اولیه از آن موجود می‌باشد. کمپانی رویال به رسانه‌ها قول داده است تا محصول جدید خود را در کنفرانس IFA که در برلین برگزار خواهد شد، رونمایی بکند.

اگرچه که ما قبلا هم در سری گالکسی سامسونگ و گوشی‌های ال‌جی شاهد اینگونه از صفحات بوده‌ایم، اما هنوز صفحه گوشی‌‌ای وجود ندارد که به شکلی کامل خم شود و انعطافی ۱۰۰ درصد داشته باشد.

گوشی های انعطاف پذیر

در شرایط فعلی بازار گوشی‌های همراه از وضعیت خوبی برخوردار نمی‌باشد اما این ابداع جدید می‌تواند کمک فراوانی به رونق بازار گوشی‌های همراه در سراسر دنیا بکند.

اگرچه مرکزیت کمپانی رویال در کالیفرنیا می‌باشد، اما آنها در کشور چین هم چندین کارخانه دارند و با چندین کمپانی جهانی دیگر در ارتبط و همکاری می‌باشند.

 

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط