کارهای جالبی که می‌توان با گوگل هوم (Google Home) انجام داد

مجله علم و فناوری
کارهای جالبی که می‌توان با گوگل هوم (Google Home) انجام داد

دستیار گوگل جزو بهترین تجهیزات در دنیای مدرن به حساب می‌رود که اگر بگوییم بیش از هزاران کاربرد دارد، اغراق نکردیم. این دستیار که در گوگل هوم نیز تعبیه شده است به شما کمک می‌کند کارهایتان را پیگیری کنید و هر سوالی که برایتان پیش می‌آید را ازش بپرسید.

ولی اگر تنها استفاده‌ی ما از گوگل هوم فقط پخش موسیقی یا روشن خاموش کردن چراغ‌ها باشد، خیلی از قابلیت‌های این دستگاه نادیده گرفته خواهد شد. در این مقاله به چندتا از کارهای جالبی که با دستگاه گوگل هوم و دستیار گوگل همراه آن می‌توان انجام داد، خواهیم پرداخت.

 

 سفارش غذا

دستیار گوگل با بسیاری از سرویس‌های دیگر در ارتباط می‌باشد تا بتواند دستوراتی از جمله سفارش غذا، روشن و خاموش کردن اتومبیل یا حتی قفل کردن درهای خانه را به شکل موفقیت آمیز اجرا کند.

 

خرید بدون نیاز به ترک خانه

اگر برای گوگل هوم متدهایی برای پرداخت تنظیم کنید، می‌توانید درخواست خرید از رستوران‌ها یا برندهای دیجیتال را به دستگاه دیکته کنید و حتی لازم به ترک کردن خانه هم نداشته باشید.

 

 تنظیم زمان

با قابلیت‌های حافظه‌ی بالای گوگل هوم شما می‌توانید برای هرگونه از فعالیت‌هایتان میزان زمان خاصی مشخص کنید. گوگل هوم در زمان شروع فعالیت، شمارش معکوس را شروع خواهد کرد و دائما شما را در جریان گذر زمان و پایان یافتن آن قرار می‌دهد.

 

گوگل هوم

از کنترل تلویزیون خلاص شوید

با گوگل هوم شما می‌توانید از طریق تمامی سرویس‌های پخش آنلاین از جمله نتفلیکس(Netflix)، اچ‌بی‌او(HBO)، یوتیوب(YouTube) و غیره، سریال‌ و فیلم‌های مورد علاقه‌تان را تماشا کنید. دیگر لازم نیست ساعت‌ها به دنبال کنترل* باشید یا برای دانلود این سریال و فیلم‌ها به زحمت بیوفتید.

گوگل هوم همچنین این قابلیت را هم دارد که دستورها را در زمان پخش فیلم اجرا کند از جمله توقف، شروع دوباره یا تکرار ویدئو. فقط کلمات جادویی را به زبان بیاورید تا کنترلی کامل بر روی تلویزیون خود داشته باشید.

 

تغییر صدای گوگل هوم

 اگر شما هم از صدای تکراری دستیار گوکل خسته شده‌اید، می‌توانید به راحتی تغییرش بدهید. فقط کافیست این مسیر را دنبال کنید: Settings > Preferences > Assistant Voice

وقتی به قسمت آخر می‌رسید ۸ صدای مختلف برای انتخاب دارید که برخی از آنها رباتیک‌تر از باقی می‌باشند. اگر از هیچ‌کدام از این صداها راضی نیستید نیز می‌توانید تا اواخر امسال صبر کنید تا صدای خواننده‌ی معروف؛ «جان لجند» به امکانات گوگل هوم اضافه شود.

 

تنظیم روتین صبحگاهی

تصور کنید وقتی که از خواب بیدار می‌شوید، دستیار گوگل برنامه‌ی آن روز را برایتان مرور خواهد می‌کند، چراغ‌ها را روشن می‌کند و قهوه را آماده می‌سازد.

شما می‌توانید در برنامه‌ی دستیار گوگل روتین صبحگاهی خود را تنظیم کنید. همچنین ۶ برنامه‌ی از پیش تنظیم شده نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت و می‌توانید در صورت تمایل از آنها استفاده کنید. در این روتین همه‌چیز می‌تواند جا بگیرد: پخش موسیقی، تنظیم دمای اتاق، روشن کردن چراغ‌ها و...

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط