دقت بالای هوش مصنوعی گوگل در تشخیص سرطان

مجله علم و فناوری
دقت بالای هوش مصنوعی گوگل در تشخیص سرطان


کمپانی گوگل که به تازگی پروژه‌های زیادی را در بخش هوش مصنوعی خود شروع کرده، اندفعه به کمک تشخیص سرطان آمده؛ سیستمی که با دقت بالای خود موجب تعجب کارشناسان شده است.

تشخیص تومورهای سرطانی پروسه‌ی بسیار پیچیده و سختی می‌باشد. طی تحقیقاتی که در چند سال اخیر بر روی بیماران صورت گرفته مشخص شد که به صورت میانگین ازهر چهار بیمار، درمان یک بیمار به علت تست‌های ناقص و ناکافی به مشکل جدی برمی‌خورد و در بیشتر موارد به مرگ بیمار منجر می‌شود.

حالا گوگل توانسته با استفاده از هوش مصنوعی تشخیص و بررسی سرطان سینه را راحت‌تر و تکمیل‌تر سازد.
سرطان سینه یکی از بزرگترین قاتلان زمین می‌باشد که تاکنون بیش از نیم میلیون قربانی گرفته است. شاخه‌ای از گوگل که به تحقیق در زمینه‌ی هوش مصنویعی می‌پردازد با ارائه‌ی تکنولوژی جدید خود امید زیادی به دنیا داده‌اند.

شایان ذکر است که کمپانی گوگل برنامه‌ی گسترده‌ای در بخش‌های درمانی و بهداشتی دارد که اغلب با سرمایه‌گذاری‌های سنگینی همراه هستند.

در این پروژه‌ی جدید با استفاده از الگوریتم‌های مربوط به تشخیص سرطان نمونه‌های بافتی گره‌های لنفاوی به شکلی خودکار و کامل ارزیابی و بررسی می‌شوند. .

این سیستم هوش مصنوعی که دستیار گره لنفاوی (Lymph Node Assistant یا به اختصار LYNA) نام دارد و مبتنی بر نسخه‌ی سوم اینسپش است، می‌تواند به شکل عمیقی اطلاعات را بررسی و سپس گزارش می‌کند. به گفته‌ی محققان دانشگاه استنفورد دقت آن بیش از ۷۸.۲ درصد می‌باشد. به صورت خلاصه این سیستم تومورها را در سطح پیکسلی بررسی می‌کند و تمایز می‌دهد و با تنظیم و با تنظیم وزن الگوریتمی مدل آن را تنظیم می‌کند و خطا را کاهش می‌دهد.

تشخیص سرطان توسط هوش مصنوعی گوگل

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط