مشکل فنی ساعت های هوشمند اپل

مجله علم و فناوری
مشکل فنی ساعت های هوشمند اپل

مشکل فنی سری ساعت‌های هوشمند اپل به آنها اجازه نمی‌دهد تا تغییر ساعت تابستانی(DST) را به شکل مناسبی اعمال کنند. کاربران بسیاری از ساعت‌های هوشمند سری چهارم اپل در کشور استرالیا، با مشکلات خاموش و روشن شدن خودکار و ریستارت دستگاه مواجه شده‌اند.

به گفته‌ی برخی از متخصصین، ساعت‌های اپل وارد روندی تکراری از ریستارت کردن خودکار خود، می‌شوند و این مشکل به باگی در بخش فعال‌سازی اینفوگرافیک (اطلاعات‌انگاشت) ساعت‌ها بازمی‌گردد. کشور استرالیا به تازگی DST یا تغییر ساعات فصلی را پشت سر گذاشت و ساعت‌ها از دیروز یک ساعت رو به جلو آمدند. حال این مسئله باعث بوجود آمدن مشکلاتی در تنظیم ساعت‌های اپل شده است.

اروپا در آخر این ماه DST را پشت سر می‌گذارد و ایالات متحده نیز در تاریخ ۴ سپتامبر به آن می‌رسد؛ پس اپل فرصت زیادی برای جبران اشتباه خود دارد...

همین که ساعت شروع به ریبوت کردن و ریستارت می‌کند دیگر دست از این کار خود برنمی‌دارد و کاربر یا می‌تواند تا فردای آنروز صبر کند تا باگ به شکل خودکار تصحیح شود یا که به تنظیمات ساعت رفته و سیستم DST را غیرفعال سازد.

سری چهارم ساعت‌های اپل قابلیت‌های فوق‌العاده و فراوانی هم دارند، برای مثال می‌توانند میزان کالری مصرف شده در هر یک ساعت را بنا بر میزان ورزش و فعالیت حساب کنند و همچنین ضربان قلب و میزان استرس را نیز اعلام کنند.

اروپا در آخر این ماه DST را پشت سر می‌گذارد و ایالات متحده نیز در تاریخ ۴ سپتامبر به آن می‌رسد؛ پس اپل فرصت زیادی برای جبران اشتباه خود دارد تا کشور دیگری به غیر از استرالیا با این مشکل موجه نشود. در هر صورت کمپانی اپل پیش از این نیز با مشکلات محاسبه‌ی زمانی در روزهای ابتدایی iOS مواجه شده است و موضوع جدیدی برای او نیست.

حتی یکی از آپدیت‌های iOS 9 هشدارهای کاربران را به شکل خودکار حذف می‌ساخت و در نسخه‌ای دیگر نیز هشدارها هیچ‌موقع فعال نمی‌شدند و حتی تاریخ غلطی در تقویم گوشی نمایش داده می‌شد.

به هر شکل باید دید کمپانی اپل اندفعه چه نقشه‌ای برای جبران اشتباهات خود دارد تا اعتماد مشتریانش را باری دیگر جلب کند.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط