گوگل معتقد است با مرگ URLها امنیت اینترنت بیشتر می شود

مجله علم و فناوری
گوگل معتقد است با مرگ URLها امنیت اینترنت بیشتر می شود

آیا وب می‌تواند بدون آدرس‌های اینترنتی وجود داشته باشد؟ و اگر می‌تواند، سیستم هدایت آن به چه شکل می‌شود؟ اینها سوالاتی اساسی هستند که گوگل در تلاش خود برای امنیت بیشتر اینترنت، مطرح می‌کند.

در حالیکه ایده‌ی کنار گذاشتن آدرس‌های اینترنتی برای کمپانی‌ای که تجارت خود را بر پایه جستجوی اینترنتی بنا کرده است، بیش از حد رادیکال به نظر می‌رسد، اما اگر گوگل بتواند در نقشه‌ی خود برای امنیت اینترنت موفق شود، می‌تواند اعتماد و میزان استفاده‌ی کاربران خود را افزایش دهد.

مشکل URLها این است که به سختی می‌توان درکشان کرد و هکر‌ها نیز از این گیجی کاربران استفاده می‌کنند تا سایت‌های نامعتبر، اطلاعات غلط و نرم‌افزارهای مخرب خود را به راحتی برای آنها تبلیغ کنند. گزارشی جدید نشان می‌دهد که حملات سایبری سالیانه ۶۰۰ بیلیون دلا ضرر وارد می‌کنند و تعداد این حملات نیز در حال افزایش می‌باشد.

مرگ url

مدیر بخش مهندسی کروم در این ارتباط می‌گوید: «ما میخواهیم به مکانی نقل مکان کنیم که در آن هویت اینترنتی به راحتی توسط همه‌ی کاربران درک شود؛ باید آنها بدانند که با چه کسی در حال صحبت هستند و یا وبسایتی که در آن هستند به چه موسسه‌ یا کمپانی‌ای تعلق دارد.  اما اجرای این ایده نیاز به تغییرات بزرگی در نمایش URLها در برنامه‌ی کروم، دارد. ما در حال ایجاد راه‌حل جدیدی برای نمایش URLها هستیم...»

 رابطه‌ی بین هویت اینترنتی و URLها در سالهای اخیر بیش از همیشه کمرنگ شده است؛ آن هم بیشتر به دلیل برنامه‌هایی که URLها را کوتاه می‌سازند. این مسئله به هکرها اجازه‌ی این را می‌دهند تا سایت‌های نامعتبر خود را با استفاده از این برنامه‌ها مخفی کنند.

گوگل اعتراف کرده است که هنوز هم در تلاش است تا طرز استفاده‌ی کاربران از URLها را به شکل بهتری درک کند. تا به این لحظه تیم کروم اطلاعات دقیقی از شیوه‌ی ایمن کردن اینترنت و بهبود وضعیت URLها ارائه نکرده است. به گفته‌ی مقامات ارشد گوگل تصمیم نهایی در این رابطه در پاییز یا زمستان امسال گرفته می‌شود و به اجرا درمی‌آید.     

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط