فیس-بوک و حذف اکانت‌ های ایرانی

مجله علم و فناوری
فیس-بوک و حذف اکانت‌ های ایرانی

فیس‌بوک به تازگی تمرکز خود را بر روی مسائل امنیتی خود بیشتر از قبل کرده و حالا به سراغ اکانت‌ها ایرانی رفته است. به شکل کلی، فیس‌بوک ۸۲ صفحه، گروه، و اکانت شخصی‌ را که متصل به ایران بودند و بیشتر از ۱ میلیون دنبال‌کننده داشتند را از پلتفرم خود حذف کرده است.
با نزدیک شدن به انتخابات ایالات متحده، فیس‌بوک و دیگر پلتفرم‌ها نظارت شدیدتری بر روی پست‌ و رفتارهای مشکوک خواهند داشت تا باری دیگر مسئول تناقص‌ها و مشکلات بوجود آمده در روند آن نباشند.

در ماه آگوست، گزارش‌هایی در ارتباط با حساب‌های کاربری مشکوک ایرانی بر روی پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و یوتیوب منتشر شد. به گفته‌ی گوگل این اکانت‌ها که تلاش‌های زیادی برای مخفی نگاه داشتن هویت خود می‌کردند پس از بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که تمامی فعالیت‌ آنها از ایران سرچشمه می‌گیرد.

ناتانیل گلیچر که مسئول امنیت سایبری گوگل می‌باشد، در این رابطه می‌گوید: «در هر صورت ما هنوز در روزهای ابتدایی تحقیقات خود هستیم و هنوز مدرکی مبنی بر دست داشتن دولت ایران در این اکانت‌ها پیدا نکرده‌ایم.»

به گفته‌ی کمپانی فیس‌بوک، این شبکه ۳۰ صفحه، ۳۳ حساب کاربری، و ۳ گروه را که اصلیتی ایرانی داشتند را حذف کرد و توانسته ۱۶ اکانت جدید و مرتبط نیز در اینستاگرام کشف کند. این پیج‌ها کمتر از ۱۰۰ دلار برای تبلیغات خود هزینه می‌کردند و حدودا در ۷ تا از گردهمایی‌های اعتراضی و تخریبی دست داشته‌اند.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط