فروش پلی استیشن ۴ با کاهش روبرو شد

مجله علم و فناوری
فروش پلی استیشن ۴ با کاهش روبرو شد

فروش پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸ برای نخستین بار با کاهش روبرو شد

سونی با انتشار جدیدترین گزارش مالی خود برای سال مالی ۲۰۱۸ ضمن تایید کاهش فروش پلی استیشن ۴ در این سال، از رشد مالی بخش سرگرمی های دیجیتالی خود پرده برداشت.

مطابق هر سال کمپانی های فعال در حوزه گیمینگ و سرگرمی های دیجیتالی با به پایان رسیدن ماه آوریل اقدام به انتشار گزارش مالی خود در ۱۲ ماه گذشته می نمایند.

بر همین اساس کمپانی سونی نیز امروز اقدام به انتشار آمار فروش پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸ (سال مالی ۲۰۱۸) پرداخت.

نکته جالب این گزارش بدون شک کاهش فروش پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار در عمر این کنسول است که می تواند زمینه ساز خبرهای جذابی در خصوص نسل نهم کنسول های خانگی باشد.

گزارش سونی از عملکرد بخش سرگرمی های خود در سال مالی ۲۰۱۸ را با هم مطالعه خواهیم کرد.

فروش پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸ و عملکرد سونی در این سال

سونی در گزارش مالی خود اشاره کرد که تا به امروز مجموعا ۷۶ میلیون نسخه از کنسول نسل هشتمی خود را به فروش رسانده است که از این میزان ۱۹ میلیون نسخه مربوط به فروش پلی استیشن ۴ در سال ۲۰۱۸ می باشد.

فروش پلی استیشن۴

بر همین اساس این کمپانی پیش بینی خود از فروش این کنسول در سال مالی ۲۰۱۹ را ۱۶ میلیون دستگاه پیش بینی کرد که هرچند هنوز هم رقم بسیار بزرگی است، اما نشان دهنده این است که دوره گرایش سنگین به کنسول های نسل هشتمی گذشته و بازار سخت افزار گیمینگ به تعادلی نسبی رسیده است.

از سوی دیگر اما فروش بازی ها و سرویس PlayStation Plus همچنان نقطه فوق العاده روشن گزارش مالی سونی به شمار رفته و سود چشمگیر ۱۷۷٫۵ میلیارد ین را به جیب این کمپانی روانه کرده است.

سودی که پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۹ به ۱۹۰ میلیارد ین برسد.

بر اساس این گزارش، میزان فروش کلی سونی در سال مالی ۲۰۱۸ با ۱۸ درصد افزایش نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۹۴۳٫۸ میلیارد ین رسیده است.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط