درون های کوچکی که ۴۰ برابر وزن خود را حمل می‌کنند

مجله علم و فناوری
درون های کوچکی که ۴۰ برابر وزن خود را حمل می‌کنند

به تازگی درون‌های کوچک و جدیدی به نام FlyCroTug روانه‌ی بازار شده است که خصوصیات منحصر به فرد و کمیابی دارد؛ به شکلی که می‌تواند ۴۰ برابر وزن خود را حمل کند و از منافذ کوچک عبور کند. این درون‌ با همکاری محققانی از کشورهای سوئیس و ایالات متحده اختراع شده است.

درون‌های جدید با تکنولوژی‌های پیشرفته‌ی خود این قابلیت را دارند که جسمی را به قلاب خود بگیرند (تا حداکثر ۴۰ برابر وزن خود درون) و به آسانی در هوا حمل کنند. همچنین این درون می‌تواند کارها و دستورهای پیچیده‌ای مانند بستن در اتاق یا آب‌رسانی در شرایط ضروری را اجرا کند.

درون‌های FlyCroTug تا حدودی توانسته‌اند صنعت حمل و نقل را تکان بدهند و روشی جدید را به آن معرفی کنند. FlyCroTug حتی می‌تواند با درون‌های نزدیک دیگر ارتباط برقرار کند و با همکاری آنها میزان بیشتری بار را حمل کند. همچنین در حین حمل اشیاء، این درون‌ها به راحتی می‌توانند مانع‌ها را در محیطی شلوغ تشخیص بدهند و محموله‌ی خود را به سلامت کامل به مقصد برسانند.

محققان و دانشمندان دانشگاه استنفورد و مرکز EPFL در سوئیس با همکاری یکدیگر تا حد زیادی توانسته‌اند تحمل این درون‌ها را بالا ببرند. منبع الهام آنها برای این پروژه روش حمل و نقل حشرات و همکاری بی‌نظیر بین آنها، اعلام شده است که مشخص‌ترین تاثیر آنها حجم کوچک این درون‌ها می‌باشد.

کوچک بودن درون‌ها منفعت‌های زیادی هم دارد؛ برای مثال این درون‌ها دیگر مشکلی برای ورود و خروج از منافذ تنگ و کوچک نخواهند داشت و پرواز آنها در کنار دست آدم‌ها دیگر خطر چندانی ندارد.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط