جدایی موسسان اینستاگرام از فیس‌-بوک و شروعی جدید

مجله علم و فناوری
جدایی موسسان اینستاگرام از فیس‌-بوک و شروعی جدید

با جدایی موسسان اینستاگرام از فیس-بوک در هفته‌های آینده، آنها به دنبال پروژه‌ی خلاقانه‌ی دیگری خواهند رفت. «کوین سیستروم» مدیر اجرایی و «مایک کریگر» مدیر بخش فنی اینستاگرام، روز دوشنبه تصمیم خود را به مقامات اجرایی اینستاگرام و فیس-بوک اعلام کردند.


"ما وقت بیشتری نیاز داریم تا به سراغ دیگر کنجکاوی‌ها و خلاقیت‌های‌مان برویم..."


به گزارش نیویورک تایمز، سیستروم در روز دوشنبه‌ی هفته‌ی پیش، در پستی داخل وبلاگ خود خبر از این جدایی داده و نوشته: «حالا آماده‌ی فصل بعدی هستیم.»

به گفته‌ی سیستروم: «ما می‌خواهیم وقت بیشتری داشته باشیم تا به سراغ دیگر کنجکاوی‌ها و خلاقیت‌های‌مان برویم... خلق چیزهای جدید ابتدا نیاز به کمی عقب‌نشینی دارد، باید چیزی که برای ما الهام بخش می‌باشد را پیدا کنیم و با نیازهای دنیا تطبیقش دهیم؛ به هر صورت این نقشه‌ی فعلی ما هستش.»

مایک کریگر(وسط) و کوین سیستروم(راست تصویر) از فیس بوک جدا شدند
این استفعا‌ء و کناره‌گیری، نقطه شروعی برای سیل نقدهایی منفی بر روی پلتفرم‌های مجازی بوده‌ است؛ منتقدها به شدت از  طریقه‌ی نظارت این پلتفرم‌ها روی اطلاعات ذخیره شده در آنها، شاکی و ناراضی می‌باشند؛ این مسئله از زمانی که سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا نشان دادند روسیه با استفاده از این پلتفرم‌ها سعی در دخالت و تاثیرگذاری در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته است، بیش از پیش بر سر زبان‌ها افتاد و حالا با استفعا‌ی موسسان اینستاگرام، جانی دوباره گرفته است.

روس‌ها در این پلتفرم‌ها(فیس-بوک و اینستاگرام) به پخش کردن اطلاعات حساس و بعضا غلطی می‌پرداختند که باعث عوض شدن جریان‌های فکری در دوره‌ی انتخابات می‌شد. به باور سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، ۱۳ نهاد دولتی و ۳ گروه مستقل روسی در این جریان‌ها تشخیص داده شده‌اند.

در ماه جولای، کمپانی فیس-بوک اعلام کرد که توانسته تلاش‌هایی تنظیم‌شده برای دخالت در نتیجه‌ی انتخابات آمریکا را کشف کند. این پست‌های بحث‌برانگیز تاکنون توانسته‌اند ۳۰ عدد تظاهرات خیابانی طراحی کنند.

فیس-بوک که ۶ سال پیش به قیمت یک بیلیون، اینستاگرام را خریداری کرد، در سالهای اخیر تلاش‌های زیادی برای ارتقای اینستا داشته که به شکل واضحی نقشی بزرگ در محبوبیت اخیر این برنامه‌ی کاربردی داشته‌اند. حال باید دید بدون حضور دو نفر از موثر‌ترین چهره‌های کمپانی آینده‌ی اینستاگرام چه تغییراتی می‌کند و اینکه آیا برنامه‌های نظارتی پیشرفته‌تری در آینده ارائه می‌کند یا خیر...

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط