جاسوسی کارمند توئیتر برای عربستان سعودی

مجله علم و فناوری
 جاسوسی کارمند توئیتر برای عربستان سعودی

به گزارش نیویورک تایمز سال ۲۰۱۵، یکی از کارمندان اصلی شبکه‌ی توئیتر به جاسوسی برای سازمان‌های اطلاعاتی دولت عربستان سعودی می‌پرداخته و توانسته اطلاعات مهمی را نیز به سرقت ببرد.

مقامات رسمی سازمان اطلاعات غرب (Western intelligence) به توئیتر اعلام کردند که یکی از کارمندانشان به جاسوسی و سرقت اطلاعات برای عربستان سعودی، مشغول می‌باشد. روز شنبه نیویورک تایمز در گزارش مفصلی به این موضوع پرداخت و نوشت که از چندین سال پیش این برنامه‌ی جاسوسی برای نظارت بر انتقادات از دولت سعودی، طراحی و شروع شده است.

در سال ۲۰۱۵ مقامات اطلاعاتی به همراهی خود توئیتر به بررسی حفره‌ی اطلاعاتی‌ای پرداختند که گویا از جانب دولت عربستان بوده است. اگرچه که توئیتر نتوانست مدرک موثقی برای اثبات جاسوسی کارمند خود کشف کند، ولیکن او را در ماه دسامبر ۲۰۱۵ اخراج کرد. در همان ماه توئیتر به حساب‌های کاربری‌ای که به احتمال فراوان هدف جاسوسی بودند هشدارهایی در این رابطه داد.

به گزارش نیویورک تایمز دولت عربستان سعودی جدای از این جاسوسی، با استخدام نیروهای نظامی و متفرقه به تهدید مخالفان خود می‌پرداخت و در برنامه‌ی دیگری با انتشار اخبارهای دروغین به گمراهی کاربران اینترنت از مشکلات اصلی کشور اضافه می‌کرد.

این گزارش جنبه‌ی تاریک دیگری از دنیای ارتباطات مجازی را به ما نشان داد، جنبه‌ای که به گمراهی و گول زدن دایم ما مشغول می‌باشد.
به دنبال افزایش خبرهای جاسوسی و سرقت اطلاعات در شبکه‌های مجازی، توئیتر، فیس‌بوک، گوگل و دیگر سرویس‌ها نیز در حال حاضر تحت نظارت شدید مسئولان قرار دارند تا بلکه بتوان از بروز فاجعه‌ی بعدی جلوگیری شود.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط