اظهارات تیم کوک در رابطه با سرقت اطلاعات از اپل

مجله علم و فناوری
اظهارات تیم کوک در رابطه با سرقت اطلاعات از اپل

بالاخره تیم کوک؛ مدیر ارشد کمپانی اپل، پشت تریبون رفت و به صحبت در رابطه با گزارش‌ها و اظهارات اخیری که ادعا می‌کردند سرقت‌های بزرگی از این کمپانی صورت گرفته، پرداخت.

گزارش‌ها در رابطه با این سرقت‌ها، نخستین بار توسط ‌سایت Bloomberg منتشر شد. Bloomberg معتقد بود که جاسوس‌های چینی توانسته‌اند به تکنولوژی‌های زیرساختی بسیار مهمی در کمپانی‌هایی مانند اپل و آمازون نفوذ کنند.

روش آنها به این صورت بوده که با وارد کردن میکروچیپ‌های کوچکی در سرور‌های سوپرمیکرو، به زیرساخت‌ها دسترسی پیدا می‌کردند و سپس به سرقت اطلاعات می‌پرداختند.

حالا تیم کوک در مصاحبه‌ای با BuzzFeed News از Bloomberg تقاضا کرده تا مقالات خود در رابطه با این مسئله را حذف کند. این نخستین بار می‌باشد که تیم کوک برای این موضوع، مصاحبه می‌کند و به صحبت می‌پردازد. کوک در طول این مصاحبه گفت: «این اتهام‌ها و داستان‌ها به هیچ عنوان صحت ندارند و این نفوذها صورت نگرفته‌اند»

بعد از گزارش Bloomberg، اپل سریعا بیانیه‌ی خود را در این رابطه منتشر کرد: «کمپانی ما می‌تواند خیلی واضح و روشن در رابطه با این مسئله صحبت کند: اپل هیچ‌وقت چیپ‌های اشاره شده در گزارش‌ها را کشف نکرده است و هیچ‌گونه مشکلی هم برای سرورها به وجود نیامده است»

البته که در ادامه‌ی ماجرا، اپل به مذاکره با کنگره می‌نشیند و به آنها اطمینان می‌دهد که همه‌ی این خبرها دروغ می‌باشند و ایراد امنیتی خاصی وجود نداشته است و ندارد.

تیم کوک بر روی گزارش‌های دیگری که در رابطه با سرقت اطلاعات از کمپانی می‌باشند، می‌گوید: «هر دفعه که گزارش‌ها بر روی این مسئله به دست ما می‌رسد، داستان به کلی تغییر می‌کند و ما هم پس از بررسی‌هایمان نمی‌توانیم اشکال خاصی در سیستم امنیتی‌ پیدا کنیم.»

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط