عجیب ترین تجهیزات گوشی: انگشت رباتیک

مجله علم و فناوری
عجیب ترین تجهیزات گوشی: انگشت رباتیک

تا امروز و پیش از پیدایش این انگشت رباتیک، شاید عجیب‌ترین نمونه از تجهیزات گوشی، همان مونوپاد یا میله‌های سلفی به حساب می‌رفت. اما حالا وسیله‌ای متفاوت‌ و عجیب‌تر، پا به بازار گوشی‌های همراه هوشمند گذاشته است.

نام آن MobiLimb است و انگشتی رباتیک می‌باشد که به گوشی متصل شده و خود را بر روی زمین به شکل سینه‌خیزی می‌کشاند. شاید اگر تصور کنید که این گوشی در یکی از فیلم‌های سری Evil Dead به حالتی تسخیر شده ظاهر می‌شود، بتوانید تصویر بهتری از آن داشته باشید.

برای دستگاهی به این میزان ساده، MobiLimbo به طرز عجیبی واقعی و پرانرژی به نظر می‌رسد.

مارک تیسیر محقق روابط کامپیوتر و انسان، در رابطه با این انگشت می‌گوید: «داخل MobiLimbo پنج موتور تحرکی کوچک قرار دارد و در محافظی ساخته شده با پرینتر سه بعدی جا گرفته است... برد آن Arduino می‌باشد و برای انتقال اطلاعات و ذخیره‌ی انرژی نیز از سیستم اتصال OTG اندروید استفاده می‌کند.»

انگشت رباتیک MobiLimbo برای گوشی‌ های هوشمند

برای دستگاهی به این میزان ساده، MobiLimbo به طرز عجیبی واقعی و پرانرژی به نظر می‌رسد. علاوه بر اینکه می‌تواند خود را بر روی میز یا فرش بکشاند و گوشی را به شما برساند، این قابلیت را هم دارد تا در زمان‌های دریافت هشدار یا پیام با انگشت بر روی میز بزند و به شما خبر دهد. حتی می‌تواند وقتی شما در حال صحبت با گوشی هستید مچ شما را محکم بگیرد.

با این حال نباید انتظار خرید آن را به این زودی‌ها داشته باشید، به گفته‌ی تیسیر: « این پروژه بیشتر از همه تحقیقاتی می‌باشد و ما نیز فعلا هیچ برنامه‌ای برای ورود آن به بازار نداریم و بیشتر تمرکزمان بر روی توسعه‌ی دستگاه می‌باشد.»

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط