بازنشستگی پولدارترین حامی تکنولوژی در چین

مجله علم و فناوری
بازنشستگی پولدارترین حامی تکنولوژی در چین

یکی از موسسان و مدیرهای اجرایی کمپانی «علی بابا» Alibaba به نام «جک ماء» در سن ۵۳ سالگی اعلام بازنشستگی کرد. طبق گفته‌های روزنامه‌ی نیویورک تایمز، ماء دلیل بازنشستگی خود را تمرکز بر روی فعالیت‌های انسان‌ دوستانه‌ای که بر روی مسئله‌ی تحصیل تمرکز دارند، بیان کرده است.

alibaba

در سال ۱۹۹۹، ماء به همراه ۱۷ نفر دیگر کمپانی علی‌بابا را افتتاح کردند. ماء به کمپانی کمک‌ها و خدمات زیادی کرد تا به ارزشی به رقم ۴۲۰ بیلیون دلار  برسد و حدودا ۵۰۰ میلیون از مشتری‌های چینی را جذب خود سازد؛ این مشتری‌های بالاخره محیطی مناسب برای هر خریدی که می‌خواستند(از پوشاک تا دارچین) پیدا کردند.

کمپانی علی‌بابا توانست با افزایش معروفیت خود لقب‌هایی مانند: آمازون چین، عظیم‌ترین IPO تاریخ و پیشگام عصر نوین را کسب کند.

در حالیکه مهم‌ترین وجه این کمپانی به فروشگاه‌های آنلاین آن بازمی‌گردد، ولیکن علی‌بابا در حال حاضر خدمات دیگری را هم به خود اضافه کرده است، خدماتی مانند: پرداخت آنلاین، بانکداری آنلاین، سرگرمی و غیره.

ماء توانست در فاصله‌ی کمی به پولدارترین فرد در کشور چین تبدیل شود. او ارزشی خالص به میزان ۴۰ بیلیون دلار کسب کرده بود. با این حال و حتی با وجود بازنشستگی‌اش، ماء در لیست هیئت مدیره کمپانی باقی می‌ماند.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط