اینتل پردازنده‌های سری Core X با سقف 18 هسته را معرفی کرد

مجله علم و فناوری
اینتل پردازنده‌های سری Core X با سقف 18 هسته را معرفی کرد

شرکت اینتل در جریان مراسم Fall Desktop Launch که روز دوشنبه ۱۶ مهر ماه، برگزار شد از پردازنده‌های سری Core X بر مبنای پلتفرم Basin Falls Refresh رونمایی کرد. این پردازنده‌ها برای دسکتاپ های پریمیوم ساخته شده اند و بیش از هرکس دیگر، تولیدکنندگان حرفه ای را هدف قرار داده اند.

همانطور که انتظار می رفت، این پردازنده‌ ها همراه با سرعت کلاک افزایش یافته از راه می رسند اما از نظر تعداد هسته برتری خاصی نسبت به محصولات پیشین نخواهد داشت. اینتل در این مراسم از مشخصات پردازنده 28 هسته ای W-3175X هم پرده برداشت که قرار است در نقش مدل پرچمدار این شرکت ظاهر شود.

پردازنده اینتل

پردازنده های جدید سری X همگی از 64 لاین PCIe پشتیبانی کرده و با سقف 18 هسته و 36 رشته پردازشی از راه خواهند رسید. درست مثل مدل های فعلی، این پردازنده ها از DDR4 چهار کاناله هم پشتیبانی می کنند. ناگفته نماند که تولید این چیپ ها با فرآیند 14 نانومتری پلاس پلاس انجام می شود.

علاوه بر این ها، اینتل لحیم مواد رابط حرارت را جایگزین گریس گرمایی پیشین کرده که انتقال حرارت را بهینه تر از سری قبل خواهد کرد. این گام مهمی است که می تواند بازدهی بهتر هنگام اوورکلاک را برای عاشقان بیشترین قدرت پردازشی ممکن به ارمغان آورد. از طرف دیگر، عملکرد حرارتی هنگام استفاده در کلاک پیش فرض نیز بهبود می یابد که به پردازنده ها اجازه می دهد بیشتر در حالت Turbo کار و اوورکلاک سریع تر را برای مدتی طولانی تر حفظ کنند.

اینتل هنوز مشخصات جامع‌تری یا قیمت گذاری پردازنده های سری Core X را اعلام نکرده اما در ماه نوامبر، یعنی ماه آتی باید منتظر آنها بود. ضمناً اینتل در این مراسم چند بنچمارک در قیاس با پردازنده Threadripper ای ام دی به اشتراک گذاشت

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط