الکسا و رکورد باور نکردنی 20 هزار بار نصب

مجله علم و فناوری
الکسا و رکورد باور نکردنی 20 هزار بار نصب

الکسا محصول کمپانی آمازون به سرعت به یکی از بزرگترین دستیارهای دیجیتالی دنیا، تبدیل شده است. در کنفرانسی که در شهر برلین برگزار شد، «دنیل راش» حقایق جالبی را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت. شاید تاثیرگذارترین بخش صحبت‌های وی، مربوط به میزان رشد و گسترش دستیار الکسا در طول سال اخیر، باشد. در اوایل سال ۲۰۱۸ الکسا بر روی بیش از ۴۰۰۰ دستگاه نصب بود و ۹ ماه بعد این عدد به بیش از ۲۰.۰۰۰ دستگاه رسید.

بر طبق گفته‌های راش، فقط در سال ۲۰1۸، الکسا برای میلیون‌ها بار ترانه‌ی تولدت‌ مبارک خوانده و بیش از ۱۰۰ میلیون جوک، بازپخش کرده است.

درحالیکه الکسا بر روی برخی از محصولات کمپانی آمازون از قبل نصب شده است؛ مانند اسپیکر Echo یا بعضی مدل‌های تبلت. شاید آمازون بیش از همه ،این رشد موفق را مدیون به برندهای رقیب و فعال در بازار باشد؛ امسال تعداد برندهایی که از الکسا استفاده می‌کنند حدودا ۳ برابر افزایش یافتند.

دستیار دیجیتال الکسا

البته که الکسا در حال حاضر تنها دستیار دیجیتال هوشمند نمی‌باشد که از پیشرفت‌های قابل توجهی برخوردار شده باشد، دستیار گوگل نیز در سال‌های اخیر توانسته درصد بالایی از بازار را به تسخیر خود دربیاورد و رقابت نزدیکی با همتای خود؛ الکسا داشته است.

موفقیت‌های الکسا قابلیت‌های منحصر به فرد هوش‌ مصنوعی را برای باری دیگر ثابت کرده است و حالا باید همچنان تماشاگر پیشرفت‌های روزانه‌ی آن باشیم...

 

 

 

 

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط