اف بی آی با استفاده از FaceID قفل گوشی مظنون را باز کرد

مجله علم و فناوری
اف بی آی با استفاده از FaceID قفل گوشی مظنون را باز کرد

اف بی آی توانست با استفاده از قابلیت Face ID قفل آیفون یکی از مظنونان خود را باز کند، قابلیتی که پیش از این نیز نگرانی‌هایی حول امنیت آن مطرح شده بود.

از سال پیش که اپل Face ID را همراه آیفون X به بازار معرفی کرد، همواره سوال‌هایی در رابطه با امنیت این قابلیت جدید بوده است؟ آیا می‌شود کسی شما را مجبور به نگاه کردن و باز کردن قفل گوشی‌تان کند؟

حال به گزارش خبرگزاری فوربس، اف.بی.آی در جریان یکی از عملیات‌های خود یکی از مظنونان را مجبور به باز کردن قفل گوشی با Face ID کرده است.  در ماه آگوست، اف.بی.آی خانه‌ی گرنت مایکلسکی را تحت بازرسی ناگهانی قرار داد تا به دنبال مدارکی برای دخالت وی در پورنوگرافی کودکان بگردد.
آنها که مجوز جستجو داشتند، می‌توانستند رایانه‌ی شخصی، گوشی همراه یا هر وسیله‌ی دیگری را هم مورد بررسی قرار بدهند. مامورهایی که آیفون ماکلسکی را کشف کرده بودند از او خواستند آن را باز کند و او هم اطاعت می‌کند.

آنها گوشی را در حالت هواپیما گذاشتند و به صورت دستی به جستجو درون فایل‌های گوشی و ضبط آنها پرداختند. خیلی از منتقدان این شاخه از قابلیت‌های گوشی‌هایی مانند آیفون، به این نکته اشاره می‌کنند که داشتن یک گذرواژه با قفل اثرانگشتی و بر مبنای چهره، فرق زیادی دارد. حالا اولین پرونده‌ی قانونی که از این قابلیت استفاده می‌کند توجه رسانه‌های دنیا را به خود جلب کرده و باید دید اپل به این اتفاق واکنشی نشان می‌دهد یا خیر؟

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط