برنامه‌ی اخبار گوگل و مصرف بالای دیتا

مجله علم و فناوری
برنامه‌ی اخبار گوگل و مصرف بالای دیتا

برخی از کاربران اندروید که از برنامه‌ی اخبار گوگل (Google News) استفاده می‌کنند به تازگی مدعی شدند که این برنامه حجم فوق‌العاده زیادی از دیتای آنها را مصرف می‌کند و موجب می‌شود هزینه‌‌ی کاربر به شدت بالا برود.

طبق گزارش‌های متعددی در بخش کمک‌رسانی گوگل (Google News Help Forum)، این مشکل از ماه ژوئن(خرداد) شروع شده است و هنوز هم ادامه دارد.

در ماه سپتامبر یکی از مدیرهای روابط عمومی گوگل در این رابطه گفت که کمپانی گوگل در حال بررسی این مشکل می‌باشد و به زودی به راه‌حل مناسبی دست پیدا خواهد کرد. اگرچه که تا این لحظه نیز این مشکل ادامه دارد.

یکی از کاربران به نام زک دودل در رابطه با تجربه‌ی خود در استفاده از این برنامه می‌گوید: « برنامه‌ی خبر گوگل به شکل افتضاحی حجم دیتا را مصرف می‌کند؛ به شکلی که وقتی من کاملا خواب بود این برنامه حدود ۱۲ گیگابایت از دیتای گوشی من را مصرف کرده بود و باعث شد ضرری ۷۵دلاری ببینم.»

اگرچه که این برنامه گزینه‌ای به نام دانلود از طریق وای‌فای (Download via Wi-Fi) دارد اما بیشتر اوقات این امکان نیز به شکلی خودکار نادیده گرفته می‌شود و از حجم دیتای کاربر استفاده کم می‌شود. بعضی از کاربرهای دیگر ادعا می‌کنند که بین ۲۰ تا ۳۰ گیگابات از حجم دیتای آنها به هدر رفته و ضررهای مالی شدیدی دیده‌اند.

در هر صورت، تنها راه حل حاضر همان غیرفعال کردن دیتای گوشی یا کلا حذف کردن برنامه از گوشی می‌باشد.

نظرات (۰)

نظر بدهید

پست الکترونیک شما نمایش داده نخواهد شد. موارد الزامی با ستاره (*) مشخص شده اند.

مطالب مرتبط